Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TOP 09 se zbavuje neposlušných členů

11. 09. 2011 11:50:00
Vedení strany se podle řadových členů zbavuje neposlušných a hraje si na elitu, která nemusí dodržovat zákony. Za všechny to v rozhovoru shrnul špičkový chomutovský lékař Jan Flaška.

Proč jste vstoupili do strany TOP 09

Současný styl politické kultury, opakovaně „objevované“ korupční aféry dávaly možnost vzniku nové politické strany, která jak ve svém „hodnotovém desateru“ dávala zdání, že slušnost a poctivost do politiky patří.Žel bohu nyní „hodnotové desatero musím považovat za „návnadu“ pro naivní občany

Jak jsi vysvětlujete svou situaci člena-nečlena v TOP 09?

Ze svého hlediska jsem splnil všechny podmínky, které stanovy členovi ukládají. Problémy organizační připadají na vrub strany, protože jak složení regionálního výboru, který přijetí provádí, tak i krajského výboru, který disponuje“placeným pracovníkem“ a činnost regionálního výboru má kontrolovat jsem nebyl schopen ovlivnit.Smírčí výbor, který stížnost projednával sice se chybami v dokumentaci zaštiťoval, ale všichni víme , že „důležité dokumenty“, když je jich zapotřebí se záhadně ztratí! Stal jsem se zřejmě nepohodlným a vyloučení by bylo obtížné, tak jako řešení vznikla tato podivná taškařice.

Myslíte si, že jste byli právoplatně přijati do TOP 09?

Vyjdeme-li ze stanov, které říkají, že členem se může stát občan ČR, který dovršil 18 let (horní hranice není stanovena), není členem jiné politické strany a před r. 1989 nebyl členem žádné z organizací jako KSČ lidové milice apod. Dále podá přihlášku.To jsem učinil.Bude přijat regionálním výborem – vyrozumění jsem v písemné formě dostal. Poslední – zaplatí příspěvek 400 Kč –Výpisy z bankovního převodu mám.Takže dle stanov by tedy o mém členství neměly být pochybnosti!

Co sledovala TOP 09 tím, že své členy prohlásila za „nepřijaté“ ?

Vzhledem k tomu, že někteří z nás svými názory byli „současné krajské hierarchii nebezpeční a vylučování by bylo obtížné, za pomoci ochotných „aparátčíků“ vymysleli geniální řešení jak se nepohodlných lidí zbavit. Prostě je vlastně ani nepřijali! Takže jako „nepřijatí“ vlastně nemáme ve straně co dělat a nikdo se nám nemusí zodpovídat!Nemáme právo se hájit a nikde ze „stranických bossů“ nám na nic nemusí odpovídat!

Je pravdou, že Vám zpochybnili členství, kvůli špatné dokumentaci o Vašem přijetí?

Tolik se praví v rozhodnutí smírčího výboru. Jak jsem již uvedl není to v našem státě poprvé, když se nějaká listina ztratí, či je za ztracenou považována stávalo se to i v důležitějších případech, než je pouhé zpochybnění stranické příslušnosti.

Jak vysvětlíte, že Vás výbor, který Vás nepovažuje za členy, nominoval na kandidátní listinu v minulých volbách?

Tuto otázku byste měla adresovat spíše tem, kteří kandidátní listinu podepsali poslední změněnou – byla několikrát změněna – poslední byla podepsána místopředsedou regionálního výboru ing.Müllerem – strůjce celé aféry o nepřijetí. Dále pak ing.Vránou, který z výboru po komunálních volbách odstoupil a ing.Stehlíkem, který po komunálních volbách byl z TOP 09 vyloučen, či jak se v dalších záznamech posléze objevilo –sám vystoupil-. Inu dokumentace i nás krajské úrovní je dosti omylně podivná!

Víte o napojení vedení strany s firmami, kterým zařizuje odpouštění pokut a tímto zavázané lidi pak prosazuje do vedení strany TOP 09 na všech úrovních?

Jak si myslíte, že státní úředník může ovlivňovat ze své pozice politiku v celém Ústeckém Kraji. A děje se to podle vás?

Otázku je třeba spíše položit jinak. Má být členství ve straně a v jejích orgánech vstupenkou do státní služby? Ing. Müller je toho zářným příkladem.Dokud byla KDU ČSL parlamentní stranou, používal jí jako vstupenku do státní služby. Když její perspektiva poklesla „včas“ přestoupil na loď TOP 09.

Děje se vylučování členů TOP 09 i v jiných regionech, takovýmto způsobem?

Chomutov není jediným místem, i v jižních Čechách se toto dálo, Trutnovská výzva je též známá. V mosteckém regionu je situace obdobná a dokonce jsem dostal informaci i z karlovarského kraje – z Chebu. Jde v podstatě o boj. Politici , resp. „aparátčíci“ kteří se z různých stran stáhli do TOP 09 vidí v nových členech „nebezpečí“ pro vlastní kariéru , protože o to jim vskutku jde!Jejich zkušenosti z fungování aparátu stran a dlouholeté zkušenosti s „procedurálními průtahy“ jsou značné a dovolují jim při znalostech tohoto procesu kdykoliv byť i drobných skulin v pravidlech k podrazu využít! Je to totiž pro ně existenční otázka. Posty, které ve státní správě zastávají jsou jejich politickou „trafikou“. Bez politické příslušnosti by zřejmě nebyli nominování ani na posty řadových úředníků, protože na to by jejich kvalifikace nestačila!

Věříte, že Ministerstvo vnitra zjedná nápravu a v případě, že ano, budete podávat stížnost k Ústavnímu soudu?

Nemohu předjímat rozhodnutí ministerstva, ale jak z právního rozboru vyplývá, postup respektive nepřijetí členů je v rozporu se zákony České republiky potažmo se zákonem o politických stranách. Připadá mi jako paskvil, když členové strany – vládní strany- jako ministři připravují a nechávají schvalovat „reformní zákony“. Zákony, které se dotknou každého z nás, a tito lidé sami stávající zákony nerespektují! Je tedy situace stejná, jako před rokem 1989, kdy na člena vedení tehdy „řídící strany ve státě“ se pohlíželo v případě dodržování zákonů jinak než jako na „normálního člověka“?

Autor: Jana Urbanová | neděle 11.9.2011 11:50 | karma článku: 17.23 | přečteno: 1323x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Aleš Szabó

Veřejná žádost poslanecké sněmovně

Vážená Poslanecká sněmovno, pane předsedo Ondráčku, pane 1.místopředsedo Filipe páni ostatní místopředsedové, paní a pánové poslanci píši Vám svou prostinkou občanskou žádost ke zvážení:

17.7.2018 v 10:45 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 177 | Diskuse

Marek Valiček

Protože jsem měl pusu plnou slunce

... sem se pořádně rozhlídla, viď...?, ale byly tam jenom v dálce nějaký srnky a těm sem putna. No a rozběhla jsem se..."

17.7.2018 v 9:46 | Karma článku: 10.78 | Přečteno: 257 | Diskuse

Libuse Palkova

Návrat socialismu nebo nástup oligarchie?

Tak to se na naší politické scéně zase dějí věci-člověk si vždycky říká, když se něco semele, že horší už to snad ani být nemůže, ale vývoj událostí ho vždy přesvědčí o opaku. Nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř.

17.7.2018 v 7:45 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 242 | Diskuse

Helena Vlachová

O českém populismu před volbami

Téma migrace se stalo oblíbeným tématem všech populistů, díky strašáku, jímž jsou pro některé naše občany prchající lidé do Evropy, se daří českým populistům

17.7.2018 v 7:16 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 317 | Diskuse

Frantisek Sklenar

No Point to Worry about... 2018.07.17.

Blog o veciach, ktorými nemá zmyslel sa trápiť... ak sa Vám páči, čo vidíte, prosím zdieľajte. Ak nie...

17.7.2018 v 5:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse
Najdete na iDNES.cz